STAV TRAILŮ

ETAPA 1:   

HÁJENKA - UZAVŘENO   PYTLÁCKÝ - OTEVŘENO   TEMPLÁŘSKÝ - UZAVŘENO   

ETAPA 2:   

TRAILALA - OTEVŘENO   TRPASLÍK - OTEVŘENO   DUHOVÝ - OTEVŘENO   MRAZNICE - OTEVŘENO   
BIKE ARÉNA VSETÍN JE CYKLISTICKÝ AREÁL PRO HORSKÁ KOLA, MĚSTSKÁ ČÁST SEMETÍN

PŘIPOJ SE K NÁM NA FACEBOOKU 

facebook
 

NOVINKY

ZPĚT

 

NOVINKY

Bike aréna Vsetín se 1. května otevře veřejnosti
29/04/2022

Bike aréna Vsetín se 1. května otevře veřejnosti

Sezona v Bike aréně Vsetín (BAV) oficiálně odstartuje v neděli 1. května. Některé z trailů nebo jejich část ale zůstanou po celý letošní rok uzavřeny.

 
 
BIKE ARÉNA VSETÍN - Nejlepší singletraily v Beskydech
BIKE ARÉNA VSETÍN - Nejlepší singletraily v Beskydech
BIKE ARÉNA VSETÍN - Nejlepší singletraily v Beskydech
BIKE ARÉNA VSETÍN - Nejlepší singletraily v Beskydech
BIKE ARÉNA VSETÍN - Nejlepší singletraily v Beskydech
 

„Na většině trailů probíhá v těchto dnech údržba, bez jejíhož provedení by nemohly být bezpečně zpřístupněny veřejnosti. Traily procházíme a za pomoci fukarů a dalšího nářadí je čistíme tak, aby byly od začátku května připraveny na novou sezonu,“ uvedl Radek Pala, jehož firma Trail Worx Syndicate údržbu v BAV provádí. „Sezonu v BAV jsme chtěli zahájit již 30. dubna, aby si bajkeři mohli na trailech zajezdit celý víkend, ale v sobotu budou v této lokalitě probíhat myslivecké střelby. Proto jsme termín zahájení posunuli na neděli 1. května,“ doplnil místostarosta Pavel Bartoň.

 

Bajkerům by v letošním roce mělo být zpřístupněno kompletních pět ze sedmi tras. „Z první etapy BAV jde o modrý trail Hájenky a červený Pytlácký, ze druhé etapy o modrý Trailala, červený Duhový a černý Mraznice,“ vyjmenoval Bartoň a pokračoval: „Zcela uzavřen naopak bude červený trail Trpaslík, který vznikl ve druhé etapě BAV, a horní polovina černého Templářského z první etapy BAV. V obou případech je důvodem uzavření jejich špatný technický stav, který vyžaduje rozsáhlejší zásah,“ vysvětlil místostarosta.

 

Pode jeho dalších slov se v současné době zpracovává studie úprav trailu Hájenka. „Linie Hájenky vede územím, kde v uplynulých letech probíhala rozsáhlá lesní těžba. Trail kvůli tomu není v optimální kondici. Studie nám tedy zhodnotí jeho detailní stavebně technický stav a navrhne rozsah potřebných úprav, především přemodelaci či přetrasování. Tyto práce bychom alespoň z části chtěli provést v letošním roce, a to za dočasné uzávěry,“ řekl Bartoň s tím, že aktuální informace o stavu trailů BAV, jejich průjezdnosti či různých omezeních najdete na webu www.bikearenavsetin.cz, případně na facebookovém profilu www.facebook.com/singletrail.cz.    


Michal Horský
Měu Vsetín

Foto © Zbyněk Duchoň, David Rafaj

 
 

ZPĚT

NAHORU

Mapa Bike Arény

 
POČASÍ
VSETÍN Počasí
 

Bike&fishing Camp

Servis kola

Půjčovna

 
PARTNEŘI
 
 
CESTA DO BAV
 

TRASA:

K BAV přijedeš po silnici č 57, sjedeš na značené odbočce směr Semetín, projedeš okrajem průmyslové zóny Bobrky, pořád směr Semetín. Následně přejedeš řeku Bečvu. Traily BAV se nacházejí za mostem přes řeku vpravo. Vozidlo zaparkuj výhradně na odstavném parkovišti, které je 50 m rovně po komunikaci za odbočkou.

 

GPS:

49.360098, 17.951790 - Vsetín 1575

 

2020 © Město Vsetín se sídlem Svárov 1080, 755 01 Vsetín všechna práva vyhrazena.
www.bikearena-vsetin.cz
Webdesign: David Rafaj, technické řešení: Nowonet Media

Sledujte nás na sociálních sítích: